صفحه اصلی » آموزش ها » چه کار کنیم که ایده های جدید سراغ ما بیاید
photodune-4187216-idea-m

چه کار کنیم که ایده های جدید سراغ ما بیاید

تاریخ انتشار:تیر ۲۵, ۱۳۹۵ دسته بندی: آموزش ها, موفقیت 240 بازدید

با سلام خدمت همه کاربران گرامی در این مطلب ما می خواهیم در رابطه با کار ها و عمل ها و دستور عمل هایی صحبت کنیم که موجب می شود ایده های جدیدی به سراغ شما بیاید  و بتوانید ایده های جدیدی خلق کنید .پس در ادامه با ما همراه باشید

صبح زود بیدار شوید

اگر به زندگی نامه بزرگان هم توجهی داشته باشید می بینید که همه آن ها سحر خیز بوده اند و صبح ها زود تر از دیگران از خواب بیدار می شدند .وقتی شما صبح زود از خواب بیدار شوید در آن موقع مغز باز تر از قبل است و راحت تر از بقیه مواقع می توانید فکر کنید و ایده های جدید خلق کنید و دیگر این که  فکر های متفرقه ای که در بین روز هست  در صبح زود و جود ندارد.

 

ایده های دیگران را بررسی کنید

شاید اگر شما ایده ها و فکر های دیگران را بررسی کنید ایده های بهتری به ذهن شما می رسد و یا اگر ایده ای را می بینید که ناقص است شما می توانید آن را کامل کنید و تکمیل کنید.

وقتی شما ایده های دیگران را بررسی می کنید می توانید ایده های را به جود آورید که با آن ایده ها مکمل باشند .

 

ایده های دیگران را تلفیق کنید

شما با برسی ایده های دیگران متوجه می شوید که بعضی از ایده ها می توانند با ایده ی دیگری  کامل شوند و ایده ی بهتری شکل بگیرد . و با توجه به همین شما می توانید با تلفق ایده های دیگران ایده های جدید خلق کنید . و یا اینکه با استفاده از ایده های کوچک و ایده های غیر کار آمد ، ایده های ناب و کار آمد بسازید.

 

سفر کنید

شما وقتی سفر می کنید فکرتان را آزارد می کنید و جاهای مخلفی را مشاهده می کنیدو با مردمان و مکان های جدید آشنا می شوید و همین ها باعث می شود که شما نیاز های همه و جاهای مختلف را بشناسید و برای رفع نیاز های آن ها فکر کنید و ایده های جدید خلق کنید .

 

یک دفترچه یادداشت همیشه همراه داشته باشید

در بعضی موارد که افکار و ایده ها جدیدی به ذهن شما می رسد.به ذخیره در ذهن خود اکتفا نکنید و آن ها را به صورت مکتوب  داخل دفتر چه بنوسید. و این به شما کمک می کند که تمام ایده ها خود را همیشه به صورت مکتوب داشته و از از بین رفتن و فراموش شدن آن ها جلوگیری می شود . همچنین به شما کمک می کند که در فرصتی دیگر دوباره روی همان ایده ها فکر کنید و آنها را بهبود ببخشید.

 

مطالعه کنید

مطالعه باعث می شود سطح آگاهی شما افزایش یابد و به همه مسایل به صورت عمقی نگاه کنید و درک بهتری داشته باشید . همچنین مطالعه موجب افزایش دقت و تمرکز ذهن می شود و در  پی آن راحت تر می توانید تفکر کنید و ایده های جدیدی پیدا کنید .و با مطالعه بیشتر کتاب موجب کامل تر شدن اطلاعات شما می شود و هیمن امر موجب افزایش خلاقیت شما می شود

 

تفریح کنید

شما همیشه بعد از یک هفته پر کار برنامه ای برای تفریح خود قرار دهید .تفریح بعد از یک هفته پرکار باعث آسودگی ذهن و باز شدن ذهن می شود و از دغدغه های کاری آزادی پیدا می کند . و راحت تر و با فراغ بال بیشتر می توانید به ایده پردازی  ،بپردازید

نویسنده جناب آقای آقاجانی

نظر شما در این رابطه چی هست. نظر خود از طریق کامنت به انتقال نمایید .

 


برچسب‌ها: , ,
دیدگاه خود را در باره این مطلب بنویسید ...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *
پربازدید ترین مطالب:


آخرین مطالب: